Jedeme na vodu a končíme až v Českých Budějovicích

Jedeme na vodu a končíme až v Českých Budějovicích

Jedeme na vodu a končíme až v Českých Budějovicích


Také se řadíte mezi vodáky, kteří si nenechají ujít příležitost splouvat Vltavu v letních měsících, i když jsou tu v červenci a v srpnu davy lidí? Anebo raději pozměníte termín plavby a posunete jej na polovinu června nebo poslední týden v srpnu, kdy už tu bývá klidněji? Plavba mimo hlavní sezónu bývá romantičtější, jsou poloprázdné kempy a vy pak můžete mít i náladu plout dál, než tam, kde to bývá obvyklé, tedy pouze ke zřícenině hradu Dívčí Kámen nebo do Boršova nad Vltavou.

Rožmberk nad Vltavou

Výhodné je doplout až do Českých Budějovic, a kdo má zájem, může plavbu protáhnout až do Hluboké nad Vltavou. Tamní krajina za to stojí a rozhodně nelze tvrdit, že se tu budete nudit. Za slunečného počasí je plavba romantická dokonce i při průjezdu kolem českobudějovického centra. Pouze tu musíte překonat několik obřích jezů, ale to ke střednímu toku Vltavy prostě patří.

zámek Hluboká nad Vltavou

Co by vás však mohlo zajímat celkem urgentně, je možnost ubytování v penzionu v Českých Budějovicích, na okraji městského parku Stromovka, který zasahuje až k levému břehu řeky. Ubytování tu přijde vhod například kvůli pohodlí, kdy budete konečně po několika nocích strávených pod stanem na karimatkách mít k dispozici měkké lůžko, sprchu s teplou vodou a hlavně soukromí, ticho a klid. A kdo má zájem, může využít i místní wellness služby s vířivkou.

České Budějovice také stojí za to navštívit osobně, prohlédnout si starobylé městské centrum, vystoupat na Černou věž a zajít posedět do některé z restaurací nebo čajoven. V Českých Budějovicích panuje zvláštní klima, je tu větší klid, než v jiných městech, malebnější prostředí a zřejmě i příjemnější lidé. A pokud vám zbyde čas, můžete si tu pronajmout jízdní kola a vypravit se na výlet třeba do nedaleké Třeboně nebo na Kleť. Okolní příroda za to určitě stojí a byla by škoda, když už jste tu, tuto příležitost promeškat.

About devene