Jen v čisté vodě je dobré se koupat

Jen v čisté vodě je dobré se koupat

Jen v čisté vodě je dobré se koupat

Horko není ani v našich končinách ničím výjimečným a ani nikdy nebylo, avšak v posledních letech je ho přeci jen o dost více než v několika předešlých dekádách. Není snad léto, ve kterém by u nás nepadl nový teplotní rekord. Tropické počasí je nejen únavné pro člověk, ale i pro další živočichy, kteří u nás žijí. Tím totiž stejně jako my nejsou zvyklí na taková horka. Obrana proti tomu samozřejmě existuje, a docela efektivní. Málokdo však chce utrácet za klimatizaci, která má navíc i docela drahý provoz. Mnohem rentabilnější je si prostě pořídit bazén.

Sklenička u bazénu

Ano, ani ten není zrovna nejlevnější. Kdo však nepotřebuje mít klasiku, tomu postačí nadzemní verze, která se dá sehnat za docela solidní peníze. V ní je sice plavání pro dospělého člověka poněkud obtížnější, avšak kdo hledá jen ochlazení, ten nemá nad čím přemýšlet. Ovšem stejně jako klimatizace, tak i bazén odčerpává svým provozem nějaké peníze. Je totiž potřeba dokupovat přípravky proti znečištění vody.

Ty však nejsou vždy drahé. Dobrým příkladem jsou třeba preparáty s chlórem. Ty fungují velmi dobře a zároveň se dají koupit za hubičku. Ne každý je však snáší dobře. existuje spousta lidí, kteří nemohou specifický zápach chlóru ani cítit, a navíc jim nedělá dobře na pokožku. Často kontakt chlóru s kůží způsobuje svědění. Proto jsou tu i jiné alternativy, třeba ty na bázi aktivního kyslíku. Ty už jsou mnohem šetrnější a rozhodně nezapáchají. Nevyluzují totiž žádnou vůní ani smrad. Dobrou možností je ještě mořská sůl. Jejím hlavním negativem je fakt, že potřebuje kooperaci s finančně náročnou solonizační jednotkou. Jinak je ale sůl velmi dobrá.

Vyhlídka na bazén

Velmi užitečné jsou rovněž i krycí plachty na bazény. Dokáží zachytit víceméně všechny větší částice, které míří do vody, a tím ji udržovat v dobré kondici. Některé modely jsou navíc upravené tak, aby vodu nejen ochraňovaly, ale zároveň ji i trochu zahřívaly. Za tyto solární plachty je však samozřejmě nutné dát o něco více než za standardní verze.

About devene