Kde berou podnikatelé půjčky?

Kde berou podnikatelé půjčky?

Kde berou podnikatelé půjčky?


Ani podnikatelům a OSVČ se někdy nevyhýbá potřeba vzít si půjčku. To, že někdo podniká, totiž ještě automaticky neznamená, že si vypodniká dost peněz, a to, že je někdo samostatně výdělečně činný, ještě neznamená, že si svou činností samostatně dost vydělá. Někdo je prostě soukromá sféra ne zase až tak dokonalá, a to se projevuje třeba i právě na finanční situaci těch, kdo se takto angažují.

Podnikající lidé prostě mohou pracovat, aniž by jim to přinášelo žádoucí zisky. A pak si musí třeba nějaké peníze i půjčit, aby obstáli, aby měli na to, na co jsou jim peníze třeba. Jenže to ještě neznamená, že když dotyční potřebují půjčit, také půjčku dostanou. Půjčky se poskytují jenom těm, kdo jsou podle jejich poskytovatelů ochotni a schopni je vrátit, a to i s úroky. Na to se tu bere ohled především, to je tu to hlavní.

dolarová mince

Ale jsou podnikatelé, kteří jsou na tom tak, že důvěru nevzbuzují. Možná to myslí s půjčkou upřímně, možná by ji skutečně stůj co stůj spláceli, ale na první pohled to na nich a jejich poměrech vidět není. A pak se dá na nějakou tu bankovní půjčku rovnou zapomenout.

A ještě že nemáme jenom banky! Ještě že je tu třeba i nebankovní společnost nabízející nebankovní hypotéky! Ona se totiž taková nebankovní hypotéka vyznačuje tím, že se za ni ručí nemovitostí. Kdo ji chce získat, musí dát nebankovní společnosti do zástavy žádoucně hodnotnou nemovitost. A kdyby pak takový dlužník nesplácel tak, jak má, použila by se taková nemovitost k zaplacení jeho dluhu.

polské mince

A tak je nebankovní hypotéka bez registru oblíbeným řešením finančních problémů podnikatelů a OSVČ. Když to totiž tito myslí upřímně, půjčí si tu rychle a výhodně, pak všechno splatí a je to. Bez problémů. Zatímco kdyby titíž lidé žádali o půjčku v bance, museli by doložit všechna možná potvrzení a schvalování by se vleklo. A kdo ví, zda by jim nakonec půjčku vůbec dali.

About devene