Užijte si Vánoce jinak – na horách!

Užijte si Vánoce jinak – na horách!

Užijte si Vánoce jinak – na horách!


Vánoce strávené mimo domov. Pro někoho naprosto nemyslitelná představa, pro někoho naopak každoroční tradice. Napadlo vás někdy, že se tento rok prostě vykašlete na veškerý vánoční stres, přípravy, vyhnete se shonu v obchodech a prostě odjedete mimo své město?

prskavka

Zatímco strávit Silvestr někde na horách, v hotelu nebo na chatě není nic neobvyklého, a praktikuje to tak spousta lidí, trávit zde Vánoce? To stále ještě není tak rozšířené. Nicméně stále více lidí volí pro Vánoce tuto variantu. Je to změna, ale může to být velmi vítaná změna.

O tom, že je u Čechů trávení Vánoc na horách čím dál tím více oblíbené svědčí i fakt, že místa v hotelech jsou i několik měsíců na vánoční termíny vyprodané. Především v lákavých lokalitách, jako jsou Beskydy, Krkonoše nebo Jeseníky. Vánoce na horách Jeseníky jsou skutečně skvělým zážitkem. Místní příroda je pod sněhem jako z pohádky. Najdete tu spoustu možností, co můžete dělat, a přitom si užít kouzelnou horskou vánoční atmosféru.

zima

A Vánoce na horách zdaleka nevolí pouze mladí, bezdětní lidé, jak byste si možná mysleli. Takový pobyt využívají lidé napříč všemi věkovými kategoriemi. Jednotlivci, mladé páry, rodiny s dětmi, senioři nebo i celé rodiny, které čítají několik generací.

Hotely, kde bývají hosté ubytovaní, samozřejmě uzpůsobují hotel vánočnímu času. Hotely jsou povětšinou nádherně ozdobené, najdete všude výzdobu, vánoční stromečky a v hotelových restauracích se podávají tradiční vánoční jídla, jako je kapr s bramborovým salátem, řízky, houbová či rybí polévka, houbový kuba, vinná klobása a samozřejmě spousta sladkého.

Můžete spojit zážitek horských Vánoc se zimními sporty, pokud jste fanoušci lyžování, snowboardingu nebo běžkování. Také si můžete užívat krásné přírody ve formě procházek, objevovat krásy nového města a udělat ze svých Vánoc zážitek, na který nikdy nezapomenete.

About devene