Jaké dva topné systémy jsou nejvýhodnější

Jaké dva topné systémy jsou nejvýhodnější

Jaké dva topné systémy jsou nejvýhodnější


S prudkým vzrůstem cen energií na trhu došlo v naší společnosti také k výrazným změnám v uvažování, co se týče jejich financování. Devadesátá léta jsou již dávno za námi a spolu s nimi i obrovský boom zemního plynu, tehdy to mělo skutečný význam zejména tam, kde se domy vytápěly pevnými palivy, z nichž převládalo uhlí a koks, a to pro mnoho rodin znamenalo řadu nepříjemností, spojených s ukládáním paliva do sklepení, zatápěním, přikládáním, i nekonečným úklidem. Cena plynu byla tehdy v únosných hladinách a nebylo nutné řešit nějaké dramatické situace, že by lidé neměli dostatek financí na zajištění tepla v domě.

tepelná čerpadla

Doba se však změnila, a to přineslo do společnosti velký zájem o alternativní způsoby dodávek tepla, které by se vymykaly děsivým scénářům cenových skoků, jaké jsme zaznamenali v nedávné době.

Dřevo a tepelné čerpadlo

Jestliže chcete znát jediné dva nejsilnější konkurenty v oblasti nejlevnějších zdrojů tepla, pak jsou to pouze palivové dřevo a tepelné čerpadlo. Každý z nich má svá pro a proti, a svým způsobem je výhodná i jejich vzájemná kombinace. Mohou se výhodně doplňovat a zajistit pro dům to nejlepší, co v tu chvíli považujete za optimální.

topení dřevem

Vyšší investice versus pohodlí – za tepelné čerpadlo zaplatíte víc (při pořízení), než za krbová kamna, ale do kamen musíte neustále přikládat, vynášet popel, uklízet spoustu prachu, popela a dalších nečistot, a samozřejmě nechat přivézt palivo, někam jej uložit, případně nařezat a naštípat, a také jej neustále v průběhu topné sezóny přenášet.

S tepelnými čerpadly v Plzni odpadá veškerá manuální práce, vše si řídí nastavený termostat a o nic víc se nestaráte. Můžete dům klidně na týden opustit, odjet na lyže do hor a vaše přátele pouze požádat o zalévání květin. Výhodné je také topení v podlaze, které prohřívá vzduch v místnosti rovnoměrněji, než radiátory, a je mnohem příjemnější na bosá chodidla.

About devene