V čem efektivně přepravovat ovocné dřeně

V čem efektivně přepravovat ovocné dřeně

V čem efektivně přepravovat ovocné dřeně

Máte rádi zmrzlinu? Již za socialismu se stala oblíbeným obchodním artiklem a zejména děti se nemohly nabažit jak klasických smetanových pochoutek uzavřených v oplatkových kornoutech, tak i ovocných dření, které se nejčastěji prodávaly v plastovém kelímku s víčkem. Ovocná dřeň stále patří k oblíbeným mraženým výrobkům, protože je nejen velmi chutná, ale i zdravá. Jde v podstatě pouze o rozmixované mražené ovoce, bez konzervantů, barviv a sladidel, i když lze některé plody doslazovat například kvalitním hnědým třtinovým cukrem.

ovocná zmrzlina

Velkou výhodou dření je i jejich zpracování, které je relativně snadné. Můžete k němu využít veškeré plody, co jsou například mírně poškozené pádem na zem. Otlučené místo stačí vykrojit a zpracovat. Na co se však nesmí zapomínat, je návaznost pracovního postupu, dřeň je nutné co nejrychleji zmrazit, a to ve vhodných nádobách. Jistou možností je nerezová ocel, ale tento materiál je poměrně drahý a také těžký. Výhodnější jsou IBC kontejnery.

mražené ovoce

Jsou skládací – obrovskou výhodou plastových kontejnerů je, že jsou skládací, takže v případě, že je zrovna nevyužíváte, nezaberou ve skladovém prostoru mnoho místa.

Snadno je vyčistíte – plast je zhotoven s ohledem na snadnou údržbu, aby bylo možno kontejnery udržet v maximální čistotě, což je vzhledem k uchovávání potravin klíčové.

Vnitřní vložka – uvnitř boxů se nachází plastová vložka z tenké fólie, která je jednorázová a vyměnitelná. Jde samozřejmě o zdravotně nezávadný plast, jehož vlastnosti podléhají přísné výrobní kontrole.

Velmi pevný a kompaktní materiál – jde o speciální tvrzený polymer, který se vyznačuje obrovskou nosností. IBC kontejnery o objemu 1000 litrů lze plně naložené skládat na sebe až do pěti vrstev a každý z nich unese hmotnost pěti tun. Říká se jim také paletové kontejnery, protože se pokládají na speciální plastové palety a na nich se pak přepravují napříč světem.

About devene