Proč nejsou reklamní tužky tak časté jako propisky

Proč nejsou reklamní tužky tak časté jako propisky

Proč nejsou reklamní tužky tak časté jako propisky


Jedním ze způsobů marketingu, který mnohé firmy provozují, je i rozdávání či prodej nejrůznějších propagačních předmětů. Obvykle se jedná o malé drobnosti s nízkými výrobními náklady, které však mohou být užitečné, například klíčenky či flash disky. Avšak najdou se i takové, o kterých bychom si mohli myslet, že budou časté, a přitom tomu tak ani zdaleka není. Příkladem zde mohou být reklamní tužky Promodarky.cz. Ačkoliv propisky s logem nejrůznějších firem najdeme prakticky na každém rohu, u obyčejných tužek tomu tak není. A to i přesto, že jsou výrobní náklady na tužku mnohem nižší. To se může zdát kontraproduktivní, ovšem jen do chvíle, než si uvědomíme, že i zde musíme balancovat náklady s efektivitou a cílem, kterého chceme dosáhnout.

reklamní flash disk

Tím je v tomto případě propagace firmy. To je koneckonců důvod, proč je na předmětu její logo natištěno. Ovšem zatímco na propisce zůstane až do jejího kompletního vypsání a i poté, u tužky se postupně, jak ji vypisujeme a ořezáváme, ztrácí. Nakonec pak není vidět, odkud vlastně je, natož co má propagovat. A to je něco, čemu se chce firma vyhnout. Základem totiž je, aby člověk jméno oné firmy viděl vždy, když onen předmět použije. To však ještě není vše. Dále je tu fakt, že naprostá většina z nás používá propisku mnohem častěji, než tužku. A čím častěji ji používáme, tím lépe pro onu firmu.

firmám jde hlavně o zisk

Je tedy jasné, že budou preferovat předmět, který využijeme takřka denně před tím, který bude v podstatě ležet zapomenutý a použijeme jej pouze skutečně jen občas. Také nesmíme zapomenout, že v propisce je možné vyměnit náplň. Když nám dopíše, jednoduše tam dáme novou a používáme ji dál. A i to se firmám hodí, neboť chtějí, abychom ten předmět využívali co nejdéle. Rozhodně tedy není divu, že upřednostňují propisky před tužkami. I když je totiž jejich výroba nepatrně dražší, v dlouhodobém horizontu se jim vyplatí.

About devene