Není půjčka jako půjčka

Není půjčka jako půjčka

Není půjčka jako půjčka


Ano, je to přece tak jednoduché, že zvládne naprosto každý jedinec. Prostě se sebere a jde do banky, kde jej přivítají s otevřenou náručí a jen se tážou, kde má dotyčný kufr na peníze. Nebo vozík, na kterých si je ihned odveze. Nebo nákladní auto.

Nu, tak tohle berte s hodně velkým nadhledem a humorem. Takto to asi fungovat nebude a ani nijak podobně. ZA prvé už proto, že hotovo peníze už asi nikde nedostanete, protože vám je převedou na účet. Nemáte ho? Tak vám jej ihned zřídí a pokud možno takový, za který budete pěkně solit každý měsíc nějakou částku.

bankovky

Nu a za druhé, banka si vás musí nejdříve proklepnout. Ano, ještě předtím, než vám vůbec něco půjčí. Což je ovšem pochopitelné, protože se musí zajistit tak, aby bylo jasné, že člověk je schopen půjčku splácet. Pokud není, nedostane nic. A peníze, které za žádost zaplatil jsou prostě pryč a už je nikdy neuvidí.

Tak to většinou chodí a chodit asi i nadále bude. Ne vždy to tak ovšem musí vypadat. Může to vypadat i docela jinak například při tom, když si chcete vyřídit něco, jako je nebankovní americká hypotéka. Zde je to sice v půjčení peněz skoro stejné, jen o hodně rychlejší, ale projednávání půjčky vypadá drobátko jinak.

peníze z Filipín

V tomto krátkém článečku nelze postihnout naprosto vše, co se od půjčky v bance liší. Je toho totiž moc. Základ je například v tom, že se nic za sepsání žádosti nic neplatí. To je první veliké plus, proč nechodit do klasické banky, ale raději zkusit výše jmenované.

Další rozdíl je v tom, že zde se tak moc nevěnuje pozornost úřednímu šimlovi, takže se také nevyžadují některá potvrzení. Čímž je celý proces značně urychlen a není nějakou zvláště velkou výjimkou, že klient obdrží peníze do tří dnů od podání žádosti. Od podpisu smlouvy je však dostává ještě týž den a dalo by se směle napsat že i touž hodinu. Nevěříte? Přesvědčte se.

About devene